Оріховецький ліцей

Робота

над єдиною науково-методичною проблемою ліцею

«Реалізація сучасно педагогічних технологій освіти на засадах компетентнісного підходу в контексті положень «НУШ». Національно патріотичне навчання учнів на засадах політкультурних, історичних цінностей, традицій і звичаїв народів умовах європейської інтеграції»

Основні завдання методичної ради на 2023– 2024 н. р. :

•  Забезпечити впровадження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти.
  • Створити належні умови для адаптації до навчання в основній школі учням 5-го класу.
  • Продовжувати вивчати та застосовувати елементи інноваційних технологій, інтерактивних методів навчання як засобу формування та розвитку професійної компетентності.
  • Створити умови для особистісно орієнтованої системи неперервної освіти, метою якої є надання педагогам широких можливостей для оновлення, поглиблення, удосконалення професійної компетентності.
  • Створити систему науково-методичного супроводу педагогічних інновацій.
  • Забезпечувати психолого-педагогічні умови для формування компетентної особистості.
  • Забезпечити якісну підготовку та проведення ЗНО та ДПА.
  • Забезпечити участь учнів школи в МАН, Всеукраїнських учнівських олімпіадах ї їх перемогу.
  • Забезпечити умови для індивідуального розвитку учнів, стимулювати їх інтелектуальну та соціальну активність, мотивувати їх навчальну діяльність.
  • Забезпечити зростання фахової підготовки вчителів, вивчення та запровадження передового педагогічного досвіду, опанування педагогами інноваційних методик навчання та виховання.
  • Продовжувати впроваджувати новітні технології навчання, долучаючи учнів до джерел інформації через мережу Інтернет.

1.    Організаційні заходи:

1.1. Здійснювати загальне керівництво методичною роботою (розгляд планів, програм, проектів усіх підрозділів методичної роботи, їх затвердження).

1.2.  Координувати діяльність методичних підрозділів ліцею.

1.3. Сприяти пошуку та використанню в навчально-виховному процесі сучасних форм, методів і прийомів навчання й виховання.

1.4. Проводити інструктування та консультування педагогів з питань виконання нормативно-правових документів, організації навчально-виховного процесу,  інноваційної діяльності,  дослідницької роботи, професійного вдосконалення.

1.5.Організовувати самоосвітню роботу педагогів.

1.6. Стимулювати ініціативу педагогічного колективу до науково-дослідної та іншої творчої діяльності, спрямованої на вдосконалення, оновлення й розвиток навчально-виховного процесу в школі та роботі педагога.

1.7. Здійснювати контроль за процесом та результатами досліджень, проектів,  здійснюваних у школі.

1.8. Здійснювати вивчення, узагальнення та поширення перспективного досвіду педагогів школи, впровадження його у практику роботи педколективу.

1.9.Створювати умови для використання в роботі педагогів діагностичних методик і моніторингових програм з прогнозування, узагальнення та оцінки результатів педагогічної діяльності.

2.Провести індивідуальні та групові консультації:

• Про ведення класних журналів у 1-11 класах
  • Про ведення класних щоденників
  • Про дотримання техніки безпеки всіма учасниками світнього процесу
  • Про підготовку та проведення І та ІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін
  • Консультації з учителями, що атестуються. Складання планів атестації
  • Роль класного керівника в згуртуванні учнівського колективу. Індивідуальна робота з учнями
  • Складання психолого-педагогічної характеристики